רדיו

ראשיתו של הרדיו היא במאה התשע עשרה. במשך עשרות ומאות שנים הוא שימש כמכשיר היחיד שביצע שידורים מהאולפנים לקהל השומעים ברחבי העולם. עם המצאת הטלוויזיה והתפתחותה היה נדמה כאילו היא הולכת ותופשת את מקום הרדיו ודוחקת אותו לשוליים. אולם, רדיו מוכיח כל פעם מחדש שהוא נמצא ,קיים וימשיך להיות קיים לעד. רדיו ממציא כל פעם עצמו מחדש. לרדיו יש קהל מאזינים קבוע . קהל מאזינים שחלקו מאזין בבית, חלקו בעבודה,בעבודת שמירה, לדוגמה, בעת עבודת פינוי דירה , למשל ,  וחלקו ברכב בעת נסיעה ממקום למקום.רדיו משמש להעברת חדשות, השמעת מוזיקה, תכניות מלל שונות . חובבי רדיו מנהלים ביניהם קשרי החלפת מידע ועניין בשידורים בכל העולם. רדיו הוא כלי פרסום חשוב. רדיו בין השאר משמש ככלי חינוכי לתלמידים בתחום התקשורת.

 

 

תחנות רדיו שונות

 

קיימות תחנות שידור ארציות . ממלכתיות וצבאיות. קיימות גם תחנות רדיו שונות אשר פועלות ברישיון מיוחד. ביניהם אפשר למנות את תחנות הרדיו האזוריות. תחנות אלו מקבלות זיכיון לשדר באזור מסוים. אלו הן תחנות מסחריות .הן מתבססות על הכנסות מפרסום. ומחסויות. הן צריכות להחזיק עצמן ללא עזרה של כסף ציבורי. התחנות הללו למדו לנהל את מערכת השידור שלהם בצורה אופטימאלית . ההאזנה להן גבוהה בדרך כלל יותר מההאזנה לרשתות הארציות. היות והן מצליחות להביא תכני שידור המתאימים לקהל המאזינים שלהם.התכנים מתבססים על חדשות אזוריות בתחום האקטואליה והספורט. תכניות צרכנות. תכניות ראיונות עם מנהיגים מקומיים וראשי רשויות. ועוד תכני מידע שמעניינים את תושבי האזור.

 

תחנות רדיו נוספות

יש תחנות רדיו חינוכיות. אלו הם תחנות רדיו שממוקמות באזורים שונים בארץ. בעיקר במוסדות לימוד וציבור. מוסדות כמו אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר תיכוניים מתנסים ועוד. מגמת הקמת הפרויקט הוא קירוב תלמידים לעולם התקשורת . במרכזי שידור אלו לומדים התלמידים את מקצוע התקשורת על כל סעיפיו וגווניו. הם גם מתנסים בחוויית השידור הלכה למעשה. תחנות רדיו נוספות שקימות הם תחנות רדיו שמתאימות לקהילות מאזינים שונות וספציפיות. כמו שידורי רדיו נוסטלגיה שידורי מוזיקה מזרחית , שידורי רדיו און ליין ואחרים. כל התחנות הללו עובדות תחת רישיון מיוחד. ומוקצים להם תדרי רדיו מיוחדים. כל תחנה לפי צרכיה. הזיכיון הוא לזמן קצוב שמתחדש אחת לכמה שנים.

 

"התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים, למידע נוסף, מומלץ להתייעץ עם עו"ד זכויות יוצרים."

 

 

 

 

 
עדכוני רדיו אזורי
עידכונים
ברוכים הבאים
האתר בשלבי עידכון
אנו מוסיפים מידי יום מידע על תחנות רדיו נוספות ותחנות רדיו נוספות להאזה

גלישה נעימה
שיתופי פעולה
כחלק מהפעלת האתר אנו יוצרים שיתופי פעולה:

חלק מהשותפים: