רדיו, מכשיר עם נשמה

אומרים על רדיו שיש לו נשמה משלו, וזה לא לגמרי נשמע תלוש מהמציאות. בישראל פועלות עשרות רבות של תחנות המשדרות מגוון רחב של תכנים לאורך כל שעות היממה. החל ממוסיקה, דרך פוליטיקה ואקטואליה, תרבות, צבא ובטחון, משפט וכלה בידיעות אזוריות ומקומיות. תחנות אלה זוכות לאחוזי האזנה משתנים הן בהתאם לטיב התוכן שהן משמיעות, והן בהתאם לאזור הגאוגרפי שאותו הן מיועדות לכסות. כך למשל, תחנות אזוריות אינן מיועדות להאזנה בכל המדינה, אלא רק באזור שהוגדר להן במסגרת רישיון השידור שלהן.

ישנן מספר תחנות רדיו בולטות כדוגמת גלגל"צ המשדרת מוסיקה ודיווחי תנועה. הצלחת התחנה לאורך השנים נבנתה לאור יכולתה לבנות פליי ליסטים אטרקטיביים הפונים לקהל יעד רחב. בתחילת הדרך של התחנה המאפיין הבולט שלה היה יכולתה לדווח בזמן אמת על פקקי ועומסי תנועה ברחבי המדינה. באותה התקופה הפעילה התחנה מסוק שחג מעל דרכים עמוסות ודיווח בזמן אמת את שרואה ממעוף הציפור. כיום, באמצעות טכנולוגיות צילום מתקדמות, יכולה התחנה לקבל תמונת מצב על התנועה בכל הכבישים המרכזיים ללא צורך להגיע אליהם כלל.

תחנה נוספת הינה רשת ב' העוסקת באקטואליה ופוליטיקה. תחנה זו מופעלת על ידי רשות השידור, גוף ציבורי ממשלתי. התחנה משדרת לאורך כל היממה תכניות אקטואליה, ראיונות עם אנשי ציבור ופוליטיקאים, ופרשנויות מפי פרשנים קבועים ופרשנים אורחים. תחנה זו מקבלת את המימון שלה הן מרשות השידור הממשלתית והן מפרסומות המושמעות בה לאורך כל היום, כדוגמת פרסומות של חברות פינוי דירה. תחנה דומה לה היא גלי צה"ל המופעלת על ידי צה"ל ועוסקת באקטואליה ופוליטיקה, בשילוב מינון גבוה יחסית של תרבות ומוסיקה. תחנה זו אינה משדרת פרסומות לאורך השתייכותה לצה"ל, אך כן מפרסמת גופים ציבוריים ממשלתיים, מה שמספק לה ערוץ הכנסה נוסף.

כאשר אנו קמים בבוקר, מתארגנים ליציאה, נוסעים במכונית, באוטובוס או ברכבת, יושבים במקום עבודתנו, או כאשר אנו שוכבים במיטתנו ונרדמים, ישנו מכשיר המלווה את רובנו, לעיתים כדי לקבל אינפורמציה, לעיתים כדי ליהנות ממוסיקה טובה, ולעיתים כדי שיהיה משהו חי סביבנו. זאת הסיבה שאומרים כי רדיו, יש לו נשמה.

 
עדכוני רדיו אזורי
עידכונים
ברוכים הבאים
האתר בשלבי עידכון
אנו מוסיפים מידי יום מידע על תחנות רדיו נוספות ותחנות רדיו נוספות להאזה

גלישה נעימה
שיתופי פעולה
כחלק מהפעלת האתר אנו יוצרים שיתופי פעולה:

חלק מהשותפים: