רדיו לכל הקולות

אם בעבר היו בישראל 2 – 3 תחנות רדיו עיקריות, ולצדן היו כמה תחנות פירטיות, המצב כיום הוא שמספר תחנות הרדיו גדל ורובן פועלות מטעם חוק הרשות השנייה לטלויזה ורדיו. פירושו של דבר הוא שיש אפשרות להקים תחנות רדיו המשרתות נישה ספציפית. כך למשל אנו מוצאים תחנות רדיו אזוריות מקצועיות ומשוכללות שמטרתן להעניק שירות ספציפי לתושבי האזור, כגון חדשות מקומיות שלעולם לא יגיעו לרדיו המרכזי, מידע ספורטיבי מקומי, מידע על החזרי מס, מידע לנוער, שאלות ותשובות עם איש ציבור מקומי וכדומה, או סיפור על נערה מקומית שעשתה צילום בוק.

 

תחנות רדיו יעודיות

נישה נוספת היא רדיו שמכוון לקהל יעד מסויים. כך אנו מוצאים תחנות רדיו לחרדים. בתחנות אלה גם המוסיקה תהיה ספציפית. סגנון ההנחיה יושפע מקהל היעד. בשידורים ישולבו דרשות ונושאים הקשורים לדת, שבלעדי התחנה הייעודית לא היו מוצאים את דרכם אל הקהל הרב השוחר את התחום. לצדן נמצא תחנות רדיו לסטודנטים. פעמים רבות לאוניברסיטה עצמה תהיה תחנה שמופעלת על ידי סטודנטים שבחלקם לומדים תקשורת. כך הם זוכים לניסיון מעשי והסטודנטים כקהל מקבלים מידע רלבנטי לאוניברסיטה שבה הם לומדים.

 

פרסום ברדיו

את תחנות הרדיו ניתן לשמוע בבית, ברכב וגם באמצעות קישורים במחשב. אחד היתרונות החשובים ברדיו נישה הוא בתחום הפרסום. כידוע חלק גדול מעלויות התפעול של תחנת רדיו מכוסה באמצעות פרסום. בדרך זו מפרסם מקומי או אזורי יקבל חשיפה גדולה על ידי פרסום ברדיו האזורי או ברדיו נישה, וההוצאות יובאו בחשבון גם לצורך החזרי מס. פרסום ברדיו ארצי יהיה לרוב יקר יותר ולא ישרת את המטרה.  תחנות רדיו יכולות לתרום למפרסם שמעוניין בפילוח קהל מאזינים ספציפי, בבחירת שעות מתאימות לפרסום המוצר שלו. דרך אחרת היא באמצעות מתן חסות לתוכנית מסוימת, כתבה ברדיו על תרומה לקהילה של העסק וכדומה. כך הוא עושה לעצמו פרסום כמו צילום בוק של העסק.

 

מוזיקה ברדיו

ישנן תחנות רדיו שמטרתן היא לקדם סוג מסויים של מוזיקה. כמו שרשת ג' חרטה על דגלה השמעת מוזיקה ישראלית בלבד, כך אפשר למצוא תחנות שמשמיעות מוזיקה ספציפית כמו מוזיקה חרדית, מוזיקה דתית, מוזיקת רוק. ישנן תחנות רדיו שמשדרות מוזיקה בשפה מסוימת, או מוזיקה שמתאימה לעדה מסוימת וכדומה. גם תחנות אלה קוסמות למפרסמים מחד ולקהל היעד מאידך.

 
עדכוני רדיו אזורי
עידכונים
ברוכים הבאים
האתר בשלבי עידכון
אנו מוסיפים מידי יום מידע על תחנות רדיו נוספות ותחנות רדיו נוספות להאזה

גלישה נעימה
שיתופי פעולה
כחלק מהפעלת האתר אנו יוצרים שיתופי פעולה:

חלק מהשותפים: